بازسازی ظروف تفلون با تکنولوژی جدید در ایران !!

بازسازی تفلون و سایر ظروف قدیمی یکی از راه‌های بهبود کیفیت آنهاست. مهم ترین عواملی که ما را به تعمیر ظروف تفلون، گرانیتی و سایر ظروف ترغیب می کند، این است که کیفیت ظروف مصرفی تاثیر زیادی بر سلامت و کیفیت غذا دارد و همچنین قیمت تعویض ظروف با خرید متفاوت است. ظروف جدید تا زمانی که فلز دیگ اصلی سالم است، تعمیر آن مقرون به صرفه ترین گزینه است.

البته باید در نظر داشت که نحوه نو شدن ظروف در کیفیت آن تاثیر دارد و اگر تمام مراحل به درستی انجام نشود عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. و باید در نظر داشت که انتخاب کارگاه مناسب می تواند هزینه کمتر و همچنین تضمین کیفیت و سلامت غذا را به همراه داشته باشد.    آروین تفلون با استفاده از بهترین روکش ها و همچنین به روزترین تکنولوژی در این صنعت این اطمینان را به شما می دهد که بدون تردید ظروف خود را در دستان ما بسپارید و در آشپزی خانگی مجددا استفاده کنید.

توصیه ما این است که هنگام خرید ظروف تفلون و گرانیتی، برند و برچسب سازنده را به همراه داشته باشید. برخی از این کارخانه ها هنگام فروش مواد دارای یک تا ده سال گارانتی تعویض هستند. از طرفی اعلام می کنند که در صورت نیاز به تعمیر ظروف، نمایندگی های فروش کارخانه تعمیر آن را در کارخانه به عهده می گیرند اما در غیر این صورت جای نگرانی نیست و همچنان می توانید از ما برای بازسازی ظروف تفلون مشاوره بگیرید.

بازسازی ظروف تفلون با تکنولوژی جدید در ایران !!
بازسازی ظروف تفلون با تکنولوژی جدید در ایران

کدام ظروف قابل بازیابی هستند؟

در حال حاضر امکان بازسازی ظروف تفلون، گرانیت، چدن و ​​سرامیک وجود دارد. اما ظروف مسی و لعابی قابل ترمیم نیستند. زیرا ظرفیت حرارتی کم ظروف مسی باعث ذوب آنها در کوره های حرارتی می شود و عملاً امکان ترمیم آنها وجود ندارد.

البته لازم به ذکر است که ظروف تفلون، گرانیت، چدن و ​​سرامیک نیز به شرط عدم وجود سوراخ و نازک شدن در بدنه اصلی قابلمه قابل ترمیم و ترمیم هستند. پس به این نکته نیز توجه کنید.

مراحل تعمیر و نوسازی ظروف در تفلون آروین

این که چگونه، با چه روشی و با چه تجهیزاتی ظروف ترمیم می شوند بسیار مهم است. زیرا اگر این مراحل اولیه و استاندارد نباشند می توانند اثرات جبران ناپذیری بر سلامتی شما بگذارند. به عنوان مثال اگر مواد تفلون روی بشقاب که قصد بازسازی و تبدیل آن به گرانیت را دارید با دستگاه های صحیح و مجهز خراشیده نشود ممکن است در هنگام گرم شدن بشقاب این مواد وارد غذای شما شده و سلامت شما را به خطر بیندازند این مواد سرطان زا هستند. . مرکز تعویض ظروف تفلون آروین یکی از استانداردترین مراکز تعویض ظروف می باشد.

چهار مرحله از فرآیند بازسازی ظروف تفلون

  1. با تفکیک و طبقه بندی ظروف بر اساس نوع آنها، مرحله تجدید ظروف آغاز می شود.

معمولا مراکز ترمیم انواع ظروف را از افراد مختلف دریافت می کنند. از آنجایی که می توان گفت تمامی ظروف آسیب دیده توسط هر ماده و فلزی (روی، سرامیک، گرانیت، تفلون، چدن و ​​…) قابل ترمیم هستند، اولین مرحله ترمیم، دسته بندی و جداسازی ظروف بر اساس نوع آنهاست. ظروف برای نوسازی ابتدا وارد کوره های حرارتی می شوند و از آنجایی که ظرفیت حرارتی انواع طروف با یکدیگر متفاوت است، بر اساس انواع ظروف دسته بندی شده و آماده ارسال به کوره می شوند.

  • قرار دادن ظروف در کوره های حرارتی

پس از جدا کردن ظروف تفلون از سایر ظروف، آنها را روی چرخ های بزرگ قرار می دهیم و وارد فر حرارتی می شویم. با توجه به وسعت کارگاه، این چرخ ها می توانند تا هزار قابلمه را در خود جای دهند. سپس این چرخ‌ها را که قابلمه‌های تفلون روی آن‌ها قرار می‌دهند، داخل فر می‌گذاریم. حرارت دادن ظروف لایه های تفلون قبلی را نرم می کند تا در مرحله بعد راحت تر آن ها را از سطح بشقاب جدا کنیم. نکته مهم این است که حتی کوچکترین اثری از مواد تفلون روی ظرف باقی نمی ماند. علاوه بر این، رنگ بیرونی ظروف باید به طور کامل حذف شود و آماده رنگ آمیزی مجدد شود.

  • جرم زدایی مواد قبلی باقیمانده روی سطوح در حین بازسازی ظروف

در این مرحله از شستن ظروف، تفلون باقی مانده روی سطح ظروف پس از قرار گرفتن ظروف در معرض حرارت، راحت تر تمیز می شود. ما برای این فرآیند از انفجار هوا با فشار بالا استفاده می کنیم. سندبلاست نوعی خاک با ترکیبات خاص است که ماده اصلی آن سیلیس است.

برای کاهش هزینه ها در کارگاه های غیر استاندارد و ناشناخته البته چون دستگاه مجهزی وجود ندارد این کار را انجام نمی دهند و با برس تمیزکاری تفلون انجام می دهند که هرگز کار سندبلاست را نمی کند و نظافت کامل انجام نمی شود

  • پاشش گرانیت و رنگ

در این مرحله که آخرین مرحله بازسازی ظروف تفلون می باشد، ظروف  آماده گرانیت پاشی و رنگ آمیزی می باشند. گرانیت را به مقدار لازم به وسیله ابزار دقیق روی سطح داخلی ظرف پهن می کنند و سپس صیقل داده و نچسب می کنند. سپس قسمت بیرونی ظرف بنا به درخواست مشتری مجددا رنگ آمیزی می شود.

آیا بازسازی ظروف تفلون سرطان زا است؟

این سوال افراد زیادی را متحیر کرده است. برخی معتقدند که بازسازی ظروف برای سلامتی انسان مضر است و باعث سرطان می شود. اما در پاسخ به این سوال باید گفت که فرآیند نوسازی با استفاده از مواد اولیه و با کیفیت انجام می شود و در صورت انجام صحیح مراحل، مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی کند.

به طور کلی سرطان زایی ظروف به دو عامل بستگی دارد:

1- مواد پوشش دهنده

چند سالی است که پزشکان به ما توصیه می کنند که از خرید ظروف تفلون خودداری کنیم، زیرا مواد آنها سرطان زا هستند، حتی اگر می خواهیم از آن برای ترمیم پوشش تفلون استفاده کنیم.

مواد گرانیتی به دلیل چسبندگی و مقاومت حرارتی بالا به هیچ وجه از سطح ظروف جدا نمی شوند. اگر مقاومت حرارتی مواد تفلون بسیار کمتر باشد و در غذاهایی که نیاز به پخت طولانی دارند، مقاومت خود را از دست داده و با غذا مخلوط می شود.

2- نحوه بازسازی ظروف

یکی از مهمترین مراحل بازسازی ظروف نچسب با روکش گرانیتی، نظافت روکش های قبلی می باشد. در مراحل ترمیم باید دقت شود که لایه قبلی کاملا جدا شود تا کوچکترین اثری از مواد قبلی روی آن باقی نماند. و برای انجام کامل این کار باید از کوره های حرارتی و سندبلاست استفاده کرد و سپس روکش های گرانیتی روی آن ها قرار داد.

در صورت عدم رعایت اصول استاندارد و حرفه ای برای بازسازی ظروف، لایه های تفلون جدا شده و در دستگاه گوارش تجمع می یابد. اگر ظروف تفلون مستقیماً روی اجاق قرار می گیرند و روغن و غذا در آنها ریخته نمی شود و دما به 120 درجه می رسد و دود خارج می شود، نباید از آن ظرف استفاده کنید.

 جلوگیری از مشکلات احتمالی پس از بازسازی ظروف تفلون

تفلون آروین دارای تیمی کاملا مجرب می باشد که می توانید ظروف خود را بدون نگرانی از سرطان زا بودن ظروف و یا تهدید سلامتی خود به ما بسپارید. و در مورد آن نگران نباشید.

در نهایت

بازسازی ظروف فرآیندی زمان بر است، ابتدا ظروف جمع آوری شده و سپس طی یک تا هفت روز به کارخانه منتقل می شوند. سپس بر حسب انواع ظروف جدا شده، مقیاس بندی و سندبلاست شده و به صورت فلز خالص در می آید، سپس وارد مرحله بازسازی می شود. اکنون که مزایا و دگرگونی ظروف نچسب روکش تفلون را متوجه شدید، می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید

بازسازی ظروف آشپزخانه با آروین تفلون

گروه تفلون آروین یکی از شرکت های پیشرو در زمینه خدمات است که با فعالیت چندین ساله خود در این زمینه تجربیات ارزنده و ارزنده ای را به دست آورده است. این تجربیات به ما آموخته است که برای ارائه خدمات بهتر باید با افراد حرفه ای با مهارت های فنی بالا و احساس تعهد و مسئولیت پذیری بالا همکاری کرد. زیرا برخی از خدمات مانند نوسازی و تعمیر ظروف نچسب به غیر از مسائل مالی مستقیماً به سلامت انسان مربوط می شود و متخصصی که این کار را انجام می دهد باید مهارت و فداکاری بالایی داشته باشد و کار را به درستی و مطابق با قوانین انجام دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *