0 تا 100 تمیز کردن قابلمه تفلون | سم تفلون را بگیرید

تفلون جزو محبوب‌ترین نوع ظروف پخت و پز بوده که در هر آشپزخانه‌ای حداقل یک عدد از آن یافت می‌شود. تمیز کردن ظروف تفلون مانند قابلمه، ماهیتابه، شیرجوش، قالب پیتزا پزی، قالب کیک و شیرینی، قابلمه پلوپز و … به ظاهر ساده است اما از آنجایی که روکش تفلون بسیار ظریف و حساس است باید به روش خاصی تمیز کردن تا روی آن خط و خش نیفتد. تمیز کردن قابلمه تفلون یکی از کارهای ضروری است و برای طولانی‌تر شدن عمر تفلون‌ها می‌بایست هر چند وقت یک بار آن را بازسازی کنید. انجام کلیه خدمات بازسازی توسط تیم آروین تفلون امکان پذیر است.

قابلمه تفلون

قابلمه تفلون نوعی ظرف لبه بلند در دار بوده که از آن برای پخت مواد غذایی مختلف استفاده می‌شود که بسیار کاربردی است. تفلون‌ها نچسب بوده که به راحتی شسته می‌شوند و همچنین نسبت به سایر ظروف مشابه قیمت مناسب‌تری دارند. از این رو طبیعی است که زیاد مورد استفاده قرار گیرند. قابلمه‌های تفلون به هیچ عنوان نباید با قاشق، کاردک تیز و اجسام سفت و سخت تمیز شوند بلکه می‌بایست از روش‌های مناسب استفاده کرد.

0 تا 100 تمیز کردن قابلمه تفلون | سم تفلون را بگیرید

روش‌های خانگی تمیز کردن قابلمه تفلون

تمیز کردن قابلمه تفلون در خانه به روش‌های مختلف امکان پذیر است که در ادامه از صفر تا صد به آن پرداخته خواهد شد. قبل از نام بردن روش‌ها باید یادآور شد که حتما ابتدا با اسکاچ نرم و آب گرم داخل و بیرون قابلمه شسته شود تا اضافه‌ها برطرف شده سپس اقدام به تمیز کاری اساسی نمایید.

سرکه سفید

سرکه سفید یکی از بهترین روش‌ها برای تمیز کردن قابلمه تفلون است. کافی است در قابلمه نصف لیوان سرکه سفید و کمی آب ریخته و آن را روی اجاق گاز بگذارید تا به جوش آید و حدود 5 تا 10 دقیقه زمان دهید به همین منوال باقی بماند. سپس اجاق گاز را خاموش کرده و اجازه دهید محلول کمی خنک شود. در حالیکه هنوز محلول گرم است با احتیاط یک دستمال درون قابلمه کرده و چربی‌ها و رسوبات اضافه را بگیرید. سپس محلول را خالی کرده و با آب گرم و اسکاچ نرم آغشته به مایع ظرفشویی قابلمه تفلون را بشویید.

جوش شیرین

تمیز کردن قابلمه تفلون به روش‌های مختلفی امکان پذیر است. اگر باقی مانده غذای سوخته سفت و محکم به قابلمه چسبیده است کافی است مقداری جوش شیرین روی لکه‌ها ریخته و سپس روی آن آب گرم بگیرید. محلول به دست آمده بهتر است یک شبانه روز کامل درون قابلمه باقی مانده و فردای آن روز یک اسکاچ یا اسفنج نرم را داخل محلول کرده و سطح داخلی و بیرونی ظرف را بکشید. سپس محلول را دور ریخته و آن را با اسکاچ آغشته به مایع ظرفشویی شستشو دهید.

جوش شیرین و سرکه سفید

ترکیب جوش شیرین و سرکه سفید برای تمیز کردن قابلمه تفلون عالی است زیرا خاصیت اسیدی و ساییدگی داشته که به خوبی قابلمه تفلونی را سم زدایی می‌کنند. برای این کار ابتدا محلول سرکه و آب را درون قابلمه تفلون بجوشانید و بعد از جوش آمدن محلول را دور بریزید. درحالیکه هنوز قابلمه خیس است کمی جوش شیرین درون آن پاشیده و اجازه دهید حدود نیم ساعت بماند. سپس قابلمه را که حاوی جوش شیرین است با اسکاچ خیس آغشته به مایع ظرفشویی بشویید.

بیکینگ پودر و سرکه سفید

آخرین روش خانگی برای تمیز کردن قابلمه تفلون استفاده از ترکیب بیکینگ پودر و سرکه سفید است. ابتدا قابلمه تفلونی را با کمی آب گرم خیس کنید سپس دو تا سه قاشق غذا خوری بیکینگ پودر و کمی سرکه سفید را با یکدیگر ترکیب کرده و از آن به عنوان شوینده استفاده کنید. طوریکه اسکاچ یا اسفنج نرم را به آن آغشته کرده و به صورت عادی قابلمه تفلون را بشویید.

0 تا 100 تمیز کردن قابلمه تفلون | سم تفلون را بگیرید

آروین تفلون

ظروف تفلون برای آشپزی‌های طولانی مدت مناسب نیستند اما می‌توان با مراقبت‌های ویژه عمر آن را طولانی‌تر کرد. روش‌های مختلف معرفی شده برای تمیز کردن قابلمه تفلون و سایر انواع ظروف تفلون بسیار راحت و بدون ایجاد خرابی بوده که به راحتی سم تفلون گرفته می‌شود. به طور کلی باید دقت کرد تا انواع ظروف تفلون در معرض حرارت بیش از حد قرار نگیرند تا هم نسوزند و هم اینکه گازهای سمی متصاعد نکنند. به محض اینکه سطح داخلی قابلمه تفلون خراش بردارد یا اینکه داخل آن پوسته پوسته شود طوریکه روکش آن به شکل لایه لایه در آید زمان بازسازی فرا رسیده است. فاصله میان زمان بازسازی بستگی به تعداد و چگونگی استفاده دارد.

تفلون نوعی روکش بوده که بدنه ظرف را می‌پوشاند. برای بازسازی تفلون می‌بایست از مواد مرغوب استفاده کرد تا سلامتی انسان به خطر نیفتد. آروین تفلون بهترین مرکز بازسازی انواع ظروف به ویژه تفلون بوده که می‌توانید کلیه ظروف خود را برای تعمیر به چنین مرکز معتبر و مجهز بسپارید که همواره از مواد با کیفیت و دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌کند. حتی اگر مایل باشید می‌توانید سطح داخلی ظروف تفلون خود را به گرانیت تبدیل کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *